Jakie okulary wybrać do biura?

Praca w biurze bardzo często wiąże się ze spędzaniem dużej ilości czasu przy ekranie komputera. Dlatego osoby, które mają problem z prawidłowym widzeniem, zmuszone są nosić okulary bądź soczewki kontaktowe. Okulary biurowe przeznaczone są dla tych wszystkich osób, które na pracy biurowej spędzają przynajmniej kilka godzin dziennie. Trzeba jednak przy ich zakupie zadbać o to, by nie tylko były one wygodne i estetyczne, ale przede wszystkim – odpowiednio spełniały swoje funkcje.

Jakie powinny być okulary biurowe?

Okulary przeznaczone do pracy w biurze to tak naprawdę okulary do zadań specjalnych. Środowisko biurowe jest z reguły o wiele bardziej zanieczyszczone kurzem niż inne miejsca, dlatego odpowiednie szkła pozwalają zadbać o oczy i zapobiegać przyciąganiu pyłków. W pracy biurowej męczące dla oczu są także odblaski od monitorów, zwłaszcza tych starego typu. Okularnicy muszą także borykać się ze zwiększonym promieniowaniem elektromagnetycznym. Wybierając szkła do biura warto zadbać o to, by były one wyposażone w dodatkowe powłoki. Mowa tutaj między innymi o dodatkowej warstwie antyrefleksyjnej, antyelektromagnetycznej, hydrofobowej czy też antystatycznej. Tego typu okulary redukują niekorzystne błyski, poprawiają przejrzystość widzenia, a także poprawiają jakość i ostrość wzroku.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że środowisko biurowe zazwyczaj wiąże się z rygorystycznym dress-code

Jak dobrać okulary biurowe by wyglądać dobrze?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że środowisko biurowe zazwyczaj wiąże się z rygorystycznym dress-code. Dlatego trzeba się nim sugerować także przy wyborze odpowiednich oprawek okularowych. Oczywiście, kobiety mogą tutaj liczyć na nieco więcej swobody, jednak i tak warto zachować dobrze widziany umiar.

Podstawą jest dobór oprawek okularowych do kształtu twarzy. Ostatnimi czasy bardzo modne są grube oprawki, które są stylizowane na drewno. Na czasie są także oprawki bezramkowe bądź też półramkowe, które sprawiają, że cała twarz wygląda młodziej o przynajmniej kilka lat.

Z racji tego, że w przypadku okularów wygląd powinien być kwestią jedynie drugorzędną, nie sposób nie wspomnieć o wygodzie. Okulary przeznaczone do pracy biurowej powinny być lekkie, a także dobrze trzymać się twarzy. Ciągłe ich poprawianie bądź też uwieranie za uszami może być bardzo męczące. Dlatego też okulary biurowe należy kupować wyłącznie w profesjonalnych salonach optycznych, gdzie można liczyć na fachową pomoc obsługi.

Podsumowując, okulary biurowe są dla wielu osób koniecznością. Wszystko dlatego, że środowisko biurowe bardzo mocno obciąża oczy i może pogłębić problemy ze wzrokiem.