Męskie okulary: jak wybrać odpowiednie oprawki?

Byłeś u okulisty, zbadałeś swój wzrok i… stało się: teraz musisz szukać dobrego optyka? Jeżeli potrzebujesz okularów korekcyjnych, to wiedz, że bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ w dzisiejszym artykule podpowiadamy jak dobrze dobrać oprawki do okularów męskie, aby wyglądać naprawdę dobrze i stylowo.

Oprawki do okularów męskie: modeli jest naprawdę wiele

Obecnie na rynku męskich oprawek okularowych można znaleźć naprawdę wiele interesujących modeli. Wśród nich dużą rolę odgrywają oprawki z logo, które zaliczają się do kategorii tych markowych. Oprócz zupełnie dyskretnych cienkich oprawek w złocie lub srebrze można znaleźć również takie, które są mocno widoczne. Które będą odpowiednie dla Ciebie? Wiele zależy od Twojego stylu, wyczucia mody oraz podejścia do tego tematu.

Kolor oczu a oprawki męskie: co wziąć pod uwagę?

Obecnie na rynku męskich oprawek okularowych można znaleźć naprawdę wiele interesujących modeli

Czy oprawki do okularów męskie można dobrać do koloru oczu? Oczywiście, że tak. Masz niebieskie tęczówki i lubisz to podkreślać? Nie musisz od razu decydować się na zupełnie niebieskie oprawki, ale może czarny przód i turkusowe zauszniki to dobry pomysł? Taki element przykuwa uwagę, dlatego może okazać się świetnym sposobem na uzupełnienie każdej modowej stylizacji. Oprawki w kolorze brązowym będą odpowiednim wyborem dla osób, które mają piwne oczy, a kolor khaki i ciemną zieleń mogą z powodzeniem zarezerwować dla siebie mężczyźni o zielonych oczach.

Kolor oprawek: nie tylko kolor tęczówki oka ma znaczenie

Dobierając kolor oprawek okularowych musisz pamiętać również o jeszcze jednej, ważnej zasadzie, która obowiązuje również w modzie – czarny wyszczupla. Tak, działa to również w świecie okularów! Im ciemniejsze będą Twoje oprawki do okularów korekcyjnych, tym szczuplej będzie wyglądać Twoja twarz. Ponadto ciemniejsze oprawki są z reguły bardziej widoczne, więc jeżeli lubisz mocny kontrast lub uważasz, że Twoja twarz potrzebuje optycznego wyszczuplenia, zdecyduj się na klasyczną i wiecznie modną czerń lub na ciemny, czekoladowy brąz. Jeżeli jednak Twoja twarz jest bardzo szczupła, a kości policzkowe mocno uwydatniają się przy uśmiechaniu, zbyt ciemne oprawki okularowe mogłyby wzmocnić taki efekt, dlatego postaw na delikatniejszy kolor – złoto, srebro albo kolor nude.

Kształt twarzy kontra oprawki okularów korekcyjnych: jak wybrać idealne?

Bardzo popularnym sposobem na dobór oprawek okularowych jest dopasowanie ich do kształtu twarzy

Bardzo popularnym sposobem na dobór oprawek okularowych jest dopasowanie ich do kształtu twarzy. Dzięki temu można łatwo stwierdzić, który rodzaj oprawek sprawdzi się najlepiej. Podczas dopasowywania oprawek w oparciu o kryterium rysów twarzy obowiązuje zasada przeciwieństw. Oznacza to, że mocno zaznaczone rysy twarzy kwadratowych, prostokątnych oraz trójkątnych łagodzimy oprawkami, które są owalne albo wyraźnie zaokrąglone. Kanciaste okulary z oprawkami prostokątnymi będą za to odpowiednim wyborem dla mężczyzn o twarzach okrągłych. Najwięcej szczęścia i możliwości mają tutaj właściciele twarzy owalnych, ponieważ do nich pasują właściwie każde oprawki.

Styl oprawek kontra codzienny ubiór: jak to połączyć?

Oprawki do okularów męskie to dla wielu osób inwestycja na lata, dlatego też warto zastanowić się czy wybrany model nie tylko dobrze pasuje do Twojej twarzy, ale również do stylizacji, jakie najczęściej nosisz. Tutaj zasada jest bardzo prosta: im bardziej casualowy, sportowy lub uliczny jest Twój styl ubierania się, tym bardziej szalone i modne oprawki możesz wybrać. Masz do swojej dyspozycji każdy kolor i wszystkie możliwe printy. Co jednak, jeżeli w pracy obowiązuje Cię dress code lub musisz często zakładać garnitur? W takiej sytuacji również możesz mieć trendowe oprawki okularowe, ale stawiaj bardziej na bazowe kolory typu czerń, brąz, złoto, srebro oraz nude. Interesującą opcją będzie połączenie złota z czernią lub brązem w jednym modelu oprawek. Możesz też postawić na kolorowe zauszniki, które podkreślą Twój indywidualizm.