Patrz jak Gucci

Jest wiele firm rodem z Włoch, które możemy powiązać z bogactwem i prestiżem, lecz żadna z marek nie wywołuje takiego błysku w oczach kobiety jak Gucci. Boska Marilyn powiedziała kiedyś, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. Po lekturze tego tekstu zobaczycie, jak bardzo się myliła.

Od windziarza do dyktatora stylu

Jest wiele firm rodem z Włoch, które możemy powiązać z bogactwem i prestiżem, lecz żadna z marek nie wywołuje takiego błysku w oczach kobiety jak Gucci

Młody windziarz i pucybut zapatrzony w wygląd podróżnych toreb bogatych turystów, ujrzanych podczas pracy w londyńskich oraz paryskich hotelach – przenosi ten styl, przepych i elegancję prosto na rynek włoski. Ten chłopak to Guccio Gucci, a jego garbarski kunszt powiązany z doskonałą jakością wyrobu szybko doceniają florenccy klienci. Jednak na tym historia się nie kończy, bo Guccio ma równie genialnych synów. Aldo, Vasco, Ugo i Rudolfo szybko podbijają najważniejsze stolice mody. Sklepy Domu Gucci zaczynają się pojawiać w reprezentatywnych częściach Rzymu, Mediolanu, Londynu czy Nowego Jorku.

Dopełnienie snu o elegancji

Przez lata marka Gucci zachwyciła świat gammą ikonicznych już produktów. Kogo z nas nie zachwyca torebka Gucci Bamboo? Która z kobiet nie chciałaby opleść swej szyi w dotyk jedwabiu od chusty Gucci Flora? Czyż nie milej nam stąpać mając na nogach mokasyny projektu samego Aldo Gucci? Tak, tak… jednak do pełni elegancji brakowało jeszcze jednego przedmiotu. I to tutaj pojawia się nasz bohater… Okulary Gucci.

Look like Gucci


Historia Gucci Eyeswear zaczyna się wraz z latami 90, kiedy to za sterami zasiadł Tom Ford. To one miały nas uczynić w pełni otulonymi w styl Gucci i przez jego pryzmat patrzeć na świat. Drogie panie tych okularów nie pomylimy z żadną inną marką. Niezależnie od modelu odnajdziemy charakterystyczne dla niej elementy:

  • trójkolorowe pasy w barwie zielony-czerwony-zielony;
  • podwójne niczym ostroga „G”;
  • zwieńczenie w postaci subtelnych owadzich motywów na zausznikach;

Tak, tak… Okulary Gucci to najwyższa jakość wykonania, zamknięta w różnorodnie użytych materiałach. Pobudzające do refleksji kształty opraw wzbudzą ciekawość obserwujących nas osób. Te okulary pasują do wszystkiego. Wielorakość form oprawek od „przerysowanych” owadzich modeli przeciwsłonecznych, po subtelność i minimalizm oprawki korekcyjnej. A wszystko to z nutą przepychu, ekstrawagancji i toskańskiego rękodzieła.

Podsumowując, dlaczego okulary Gucci?

  1. Gucci to niewyobrażalna klasa.
  2. Te okulary jak żadne podkreślą kobiecość.
  3. Już teraz spróbuj usłyszeć głos zazdrości płynący z ust koleżanek.

Jednym słowem: Noś je z dumą!