Oczy przyciągające spojrzenia — wyjątkowe okulary korekcyjne

Jeszcze 10 lat temu trudno było o znalezienie odpowiedniego modelu oprawek korekcyjnych, które perfekcyjnie wpasowałyby się w styl ich użytkownika. Dziś mamy dostęp do nieograniczonej gamy modeli, wzorów i kolorów, do których można dobrać różnorodne rodzaje szkieł korekcyjnych.

Będące niegdyś symbolem nieatrakcyjności, okulary stały się niezwykle modnym dodatkiem, który w ciekawy sposób potrafi podkreślić urodę oraz urozmaicić codzienne stylizacje. Do wyboru mamy lekkie awiatorki kojarzące się z wolnością i podróżami, okrągłe ciemne oprawki „kujonki” przywodzące na myśl obraz wygodnego fotela w ulubionej kawiarni w towarzystwie najlepszej książki, czy też prostokątne oversize’owe złote oprawy korekcyjne skradzione z przeciwsłonecznych modeli gwiazd czerwonego dywanu. Niezależnie od naszej finalnej decyzji możemy być niemalże pewne, że dobrze dobrane okulary staną się nie tylko narzędziem wspomagającym nasz narząd wzroku, ale również pięknym detalem uzupełniającym nasz styl.

Jakie są idealne oprawki?

Oprawki korekcyjne damskie potrafią podkreślić oczy nierzadko lepiej niż niejeden eyeliner w rękach zdolnej makijażystki.

Odpowiedź zapewne zawiedzie wiele z Was, bo brzmi: nie istnieją. Przy mnogości kształtów twarzy, różnic w szerokości rozstawienia oczu, a nawet stylów codziennego ubioru nie da się stworzyć oprawek idealnych dla każdej kobiety. Jest to powód, dla którego okulary korekcyjne damskie występują w tak wielu opcjach. Kryteria, jakimi powinnyśmy się kierować przy wyborze to:

  • wygoda. Czy te okulary nie będą się zsuwać? Czy oprawki nie sprawiają dyskomfortu?
  • styl. Jak będą się prezentować zestawione z ulubioną koszulą? Czy pasują do stylizacji biznesowej?
  • trwałość. Czy wytrzymają trekking w górach? Czy ich kolor pozostanie taki sam po roku codziennego użytkowania?

Dobór szkieł do oprawek korekcyjnych — co wziąć pod uwagę?

Okulary powinny w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Podczas wybierania oprawek warto pamiętać o doborze pasujących nam szkieł korekcyjnych. Należy zdawać sobie sprawę, że przy większych wadach wzroku będziemy musieli wykluczyć delikatne, cienkie metalowe oprawki, gdyż szkła korekcyjne mogą w nich nieestetycznie wystawać poza krawędź lub też być niemożliwe do założenia w niektórych modelach. Nie zawsze będzie to konieczność, ponieważ przy pewnych wadach można poprosić o wykonanie usługi pocieniania szkieł, co nie tylko lepiej dopasuje je do oprawek, ale też je wzmocni.

Jeszcze 10 lat temu trudno było o znalezienie odpowiedniego modelu oprawek korekcyjnych, które perfekcyjnie wpasowałyby się w styl ich użytkownika

Wśród osób pracujących przy ekranach komputerów popularne są szkła z powłoką blue blocker, które neutralizują światło niebieskie i pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu. Blokowanie światła niebieskiego jest przydatne również dla zawodowych kierowców, którzy podczas nocnej jazdy zmuszeni są patrzeć na mocne źródła światła, przez co również męczą wzrok.

Oprawki oprawą zwierciadła duszy

Oprawki korekcyjne damskie potrafią podkreślić oczy nierzadko lepiej niż niejeden eyeliner w rękach zdolnej makijażystki. Okulary takie nie tylko wyostrzają nasz wzrok i pozwalają skupić się na detalach widzianego przez nas obrazu, ale również są detalem w naszym wyglądzie, na który wiele osób zwróci szczególną uwagę. Dla wielu kobiet charakterystyczne oprawki staja się znakiem rozpoznawczym. Nie muszą być wymyślne ani ekstrawaganckie, lecz pasować do charakteru i stylu ich posiadaczki. Bardzo często to właśnie oprawki oraz oczy są zapamiętywane podczas pierwszego spotkania. Kształt okularów może odpowiednio zmieniać proporcje twarzy lub podkreślać kolor tęczówek, przez co oczy stają się lepiej wyeksponowane. Przez to kobieta nosząca okulary nierzadko przyciąga więcej spojrzeń do swojego spojrzenia.